top of page
Image by Rohan Gangopadhyay
"Take a STEP to enrich your horizon"

STEP, sizlere başka ülkelerin hukuk düzenlerini tecrübe edebilme şansını sunar.

STEP’te staj süreleri 2 haftadan 2 yıla kadar değişmektedir. 

STEP'e tüm ELSA üyeleri katılabilir. STEP'e katılım tamamen ücretsizdir!

STEP stajına seçilen herkes gideceği ELSA Lokal Grubu’nun STEP’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı’ndan veya görevli kişilerinden yardım alır.

STEP, ELSA üyelerine çeşitli hukuk alanlarında staj yapma imkanı sunmaktadır.

STEP’e başvurmak için hukuk fakültesi öğrencisi olmak veya bir hukuk lisans ya da yüksek lisans programını tamamlamış olmak yeterlidir.

STEP stajlarında stajyere, genelde belirli bir miktar ücret ödenir veya konaklaması ya da yemeği karşılanır. Ücretler stajdan staja ve ülkeden ülkeye değişmektedir.

Daha fazla bilgi için step.elsa.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu prestijli programa katılıp ayrıcalıklarından yararlanmak için ELSA üyesi olmak gerekmektedir.

STEP başvuru sürecinde kendi ELSA şubenizin STEP’ten Sorumlu Başkan Yardımcısından başvurunuz ve benzeri konularda yardım alabilirsiniz.

STEP başvurunuz, üyesi olduğunuz ELSA şubesinin ve ELSA Türkiye'nin STEP’ten Sorumlu Başkan Yardımcısları tarafından incelenir. Başvurunuz ancak onlar tarafından onaylandıktan sonra geçerlilik kazanır.

Başvurunuz şube ve ulusal yönetim kurulu üyelerince onaylandıktan sonra; ELSA Uluslararası aracılığıyla değerlendirmeyi gerçekleştirecek olan bürolara/ firmalara/kurumlara gider. Bu süreçte bu başvurduğunuz kurumlar sizlerle mülakat yapmak isteyebilir; böyle bir durumda ELSA Uluslararası tarafından e-mail ile bilgilendirilirsiniz.

STEP'e Dair Detaylı Bilgi İçin Genel Merkez ve Şube İletişim Bilgilerimiz:

bottom of page