top of page

Sıkça Sorulan Sorular

ELSA'ya Kimler Üye Olabilir?

Derneğin amaçları doğrultusunda, etkinliklerine aktif olarak katılmayı amaçlayan, bunun için gerekli niteliklere sahip ve yasaca Dernek üyeliğine engel hali bulunmayan, Türkiye’deki veya yurtdışındaki herhangi bir hukuk fakültesine kayıtlı ya da bu hukuk fakültelerinden mezun olmuş, başka bir ülkede ELSA üyeliği bulunmayan ve 36 (otuzaltı) yaşından gün almamış herkes Derneğe üye olabilir.

ELSA'ya Nasıl Üye Olabilirim?

Üyeliğe ilişkin detaylı bilgiye, "Üye Ol" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

COVID-19 Döneminde üyelik belgelerinizi kargo ile de bizlere gönderebilirsiniz. Adreslerimizle ilgili detaylı bilgiye COVID-19 Bilgilendirme Metninden ulaşabilirsiniz.

Etkinliklere Nasıl Katılabilirim?

Derneğimiz hem genel merkezi hem de şubeleri eliyle etkinlikleri organize eder. Türkiye'de gerçekleştirdiğimiz etkinliklere katılım için genelde üyelik şartı aranmasa da üyelerimiz etkinliklerimize katılım noktasında her zaman önceliklidir. STEP gibi uluslararası projelerimize katılımda ise üyelik şartı aranabilmektedir. Etkinliklerimize başvuru, etkinliğin fiziksel ya da online olmasından bağımsız olarak, sosyal medya duyurularımızın altında yer alan bağlantılar üzerinden gerçekleşir.

ELSA'ya Katılmak İçin İngilizce Bilmek Zorunda Mıyım?

Derneğimiz tarafından Türkiye'de gerçekleştirilen etkinliklerin büyük çoğunluğu Türkçe'dir. Uluslararası etkinliklerimiz ve toplantılarımız söz konusu olduğunda ise katılımcılardan iyi seviyede İngilizce bilgisi beklemekteyiz.

ELSA'da Nasıl Görev Alabilirim?

Derneğimizde görev alabilmek için derneğimizin üyesi olmanız gerekmektedir. ELSA Ailesi olarak her sene belirli dönemlerde direktör ve üniversite temsilcisi alımlarını gerçekleştirmekteyiz. Duyurular ve daha fazla bilgi için genel merkez ve şube sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

ELSA Üyesi Olabilmek İçin Belirli Kayıt Dönemleri Var Mı?

Derneğimize üyelik için herhangi bir kayıt dönemi bulunmamaktadır. Derneğimize sene boyunca her zaman üye olabilirsiniz.

Şubelerinizin Bulunduğu Şehirlerde Yaşamasam da ELSA Üyesi Olup Etkinliklere Katılabilir Miyim?

Derneğimiz; Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere dört şehirde şubelere sahip olup farklı şehirlere de genişlemeye devam etmektedir. Yaşadığınız, çalıştığınız ya da öğrenim gördüğünüz şehirde şubemizin olmaması durumunda da derneğimize üye olabilirsiniz. Ancak bu durum, yaşadığınız şehirde şube açılacağı ya da fiziksel bir etkinlik gerçekleşeceği anlamına gelmez. Sizler de yaşadığınız şehirde bir ELSA şubesinin açılabileceğine inanıyorsanız bizlerle, president@tr.elsa.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Derneğinize İnternet Üzerinden Üye Olabilir Miyim?

ELSA Türkiye, bir dernek olduğu için, üye kayıt işlemlerinin tamamlanması, belirli evrakın derneğimize ulaştırılması gerekmektedir. Dolayısıyla ne yazık ki derneğimize İnternet üzerinden üyelik mümkün değildir. Üyelik işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye "Üye Ol" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Üyelik Durumumu ve Aidat Borcumun Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Üyelik başvurusunda bulunduğunuz ya da üyesi olduğunuz şubemizin genel sekreteri ve saymanı ile iletişime geçebilirsiniz.

ELSA Adana Genel Sekreteri:

secgen.adana@tr.elsa.org

ELSA Adana Saymanı:

treasurer.adana@tr.elsa.org

ELSA Ankara Genel Sekreteri:

secgen.ankara@tr.elsa.org

ELSA Ankara Saymanı:

treasurer.ankara@tr.elsa.org

ELSA İstanbul Genel Sekreteri:

secgen.istanbul@tr.elsa.org

ELSA İstanbul Saymanı:

treasurer.istanbul@tr.elsa.org

ELSA İzmir Genel Sekreteri:

secgen.izmir@tr.elsa.org

ELSA İzmir Saymanı:

treasurer.izmir@tr.elsa.org

Aklınıza Takılan Sorular İçin secgen@tr.elsa.org Adresine Yazabilirsiniz

bottom of page