top of page

AKADEMİK AKTİVİTELER

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne yapılan başvurularla ilgili bir kurgusal duruşma yarışmasıdır. Amaç, öğrencilerin birinci elden Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin prensiplerine ve uygulanışlarına aşina olmalarını sağlamaktır. Final aşamasına 16 takım kalır ve bu aşama Strazburg’da, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde gerçekleşir. Kazanan takımın her üyesi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde staj imkanına sahip olur. Daha fazla bilgi için ehrmcc.elsa.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

EHRMCC
EHRMCC

The ELSA Negotiation Competition taraflar arasında bir uzlaşma sürec simülasyon-udur.

Bu amaçla iki genç hukukçudan oluşan iki takım müvekkillerini temsil ederek bir uyuşmazlık üstünde uzlaşma sağlamaya uğraşır. Bu simulasyonlar üç yargıç tarafından gözlemlenir ve değerlendirilir.

ELSA NEGOTIATION COMPETITION
ENC

ELSA Law Review, yılda iki kere çıkan, öğrenciler tarafından düzenlenen, hakemli ve ELSA tarafından yayımlanan bir hukuk dergisidir. ELR'ın hedefi, ELSA Ağı'nın akademik çalışmalar ortaya koyarak güncel hukuki konuları analiz edeceği ve tartışacağı bir forum oluşturmaktır. Hukuk müfredatının dışında bir bakış açısı kazandırmak amaçlanmaktadır. Daha fazla bilgi için lawreview.elsa.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ELSA
LAW REVIEW
ELR

Lawyers at Work (L@W), hukuk fakültesi öğrencilerini ve yeni mezunlarını, mesleki tecrübeye sahip kişiler ve uzman kuruluşlarla bir araya getiren etkinliktir. Etkinlik ile amaçlanan, hukuk fakültesi öğrencileri ve mezunlarının kendi bölümleriyle ilgili iş alanları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır. Lawyers at Work etkinlikleri daha çok iş fuarı/kariyer günü, hukuk bürolarına ziyaret ve konferans şeklinde düzenlenmektedir.

LAWYERS AT WORK 
L@W

John H. Jackson Moot Court Competition, WTO anlaşmazlık çözüm sisteminin simüle edildiği bir kurgusal duruşmadır. Ekipler, hazırlanmış kurgusal vakayı okur ve analiz eder. WTO ve ticaret hukuku uzmanlarından oluşan bir grubun önünde hem Davacı hem de Davalı için argümanlarını sunar. Amaç, uluslararası ticaret hukuku ve WTO anlaşmazlık çözüm prosedürleri hakkındaki bilgileri artırmak ve uzun vadede çok taraflı ticarete anlamlı katılım kapasitesini arttırmaktır. Daha fazla bilgi için johnjacksonmoot.elsa.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

JHJMCC
JHJMCC

International Legal Research Group (ILRG), ELSA’nın 44 üye ülkesindeki öğrencilerin ve genç hukukçuların bulgularını bir raporda, kamuya açık hale getirmek için belirli bir konuda araştırma yaptıkları karşılaştırmalı bir araştırma projesidir. Wolf Legal Publishers tarafından yayınlanan ILRG, Akademik Kurul tarafından değerlendirilmektedir. Yaklaşan ILRG'nin konusu "Gelişmiş Dijital Teknolojiler Çağında İnsan Hakları" olarak belirlenmiştir. Daha fazla bilgi için legalresearch.elsa.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ILRG
ILRG

ELSA Legal Debates, iki ila dört hukuk öğrencisi ve / veya bir hareketin her iki tarafını temsil eden genç avukatlardan oluşan iki ekip tarafından yürütülen sözlü savunuculuk yarışmasıdır. Tartışma, ilgili hukuk alanında tanınmış bir yargıçlar kurulu tarafından gözlemlenir ve değerlendirilir. Her tartışma bir moderatör tarafından yönetilir. ELSA Legal Debates 2020 'de başlatılmıştır.

ELSA LEGAL
DEBATES
ELSA LEGAL DEBATES

ELSA4Schools projesi, diğer Akademik Aktiviteler projelerinden farklı olarak lise öğrencilerini hedef almaktadır. Bu proje ile, lise öğrencilerine hukukun genel hatları ile anlatılması, üniversitelerin tanıtılması, bölüm hakkında soruların yanıtlanması imkanı sunulmaktadır. Bu sayede bölüm ve üniversite tercihlerinden, gelecek planlarına kadar lise öğrencilerinin daha bilinçli olmaları hedeflenmektedir. 

ELSA4SCHOOLS
ELSA4SCHOOLS
bottom of page