top of page
Ara

2020/2021 Dönemi ELSA Türkiye Direktörlük Başvuruları Açılmıştır

Değerli ELSA Türkiye üyeleri,


2020-2021 dönemi Başkanlık (BEE) Ekibi başvuruları açılmıştır.


ELSA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı'na bağlı olarak, stratejik hedefler, dış ilişkiler ve kurumsal hafıza alanlarında yapılacak çalışmalara ilişkin görevleri yürütebilecek üyelerimizin başvurularını beklemekteyiz.


Başvuru Formu: https://linktr.ee/ELSATurkey


4 Eylül 2021 23.59’a kadar başvurabilirsiniz!


Değerli ELSA Türkiye üyeleri,


2020-2021 dönemi Tanıtım (MKT) Ekibi başvuruları açılmıştır.


Tanıtım alanı, destekleyici alan olması kapsamında etkinliklerin tanıtım boyutunun şekillenmesini sağlamaktadır. Grafik tasarım, sosyal medya yönetimi ve piyasa araştırması kavramları dâhilinde materyal sağlanması, duyuruların paylaşılması gibi temel görevleri bulunmaktadır. Yaratıcılık ve program bilgisinin önemli bir rol oynadığı tanıtım alanı, etkinliklerin ve duyuruların paylaşımında ELSA’nın kurumsal kimliğini daha sağlam bir hale getirerek desteklemeyi amaçlamaktadır.

Tanıtım alanı ile birlikte Photoshop, Illustrator gibi programlarda kendinizi geliştirebilir, farklı tanıtım stratejileri geliştirmekte katkıda bulunabilir ve kurumsal kimliğin sağlamlaştırılması amacıyla faaliyette bulunabilirsiniz.4 Eylül 2021 23.59’a kadar başvurabilirsiniz!


Değerli ELSA Türkiye üyeleri,


2020-2021 dönemi Genel Sekreterlik (IM) Ekibi başvuruları açılmıştır.


Genel Sekreterlik birimi; derneğin iç işleyişi ve yazı işlerini yürütür. Üyeler, idari makamlar ve başkaca üçüncü kişilerle yapılan yazışmaları düzenler ve yetkisi çerçevesinde sonuçlandırır. Ayrıca, diğer lokaller ve ELSA Uluslararası arasındaki iletişim, dernek ile ilgili yasal soru ve sorunlar, yapılan etkinliklerin yasal gereksinim ve prosedürel işlemleri gibi konularla da ilgilenen birimidir.


Seçilenler sene boyunca Genel Sekreterlik biriminin çalışma şekli hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilecek olup, Dernekler Hukuku mevzuatına ileri düzeyde hakim olmaları sağlanaraktan şubeler ve Genel Merkez arasındaki ilişkilerinin yönetimine, üyelik alım sürecine, resmi defterlerinin düzenlenmesine ve takibine, Dernekler Müdürlüğü'nde yapılması gereken işlemlere ve Kamu kurumları, özel kuruluşlar, diğer ELSA lokalleri ile ELSA uluslararası ile yazışmaların yürütülmesinde Genel Merkez Genel Sekreteri'ne yardımcı olmaları beklenecektir.4 Eylül 2021 23.59’a kadar başvurabilirsiniz!Değerli ELSA Türkiye üyeleri,


2020-2021 dönemi Akademik Aktiviteler (AA) Ekibi başvuruları açılmıştır.


ELSA’nın ana faaliyet alanlarından biri olan Akademik Aktiviteler alanı genç hukukçuların hukuk eğitimine katkıda bulunmayı amaçlayan çok sayıda projeyi içermektedir. Akademik Aktiviteler bünyesinde düzenlenen projeler ve etkinlikler aracılığıyla ELSA, hukuk eğitimine doğrudan katkıda bulunmakta, pratik ve interaktif öğrenme yöntemleri ile hukuki becerilerin kazanılmasını sağlamaktadır.


Sizler de ELSA Türkiye Akademik Aktiviteler Ekibine katılarak ulusal ve uluslararası projelerin geliştirilmesine ve hayata geçirilmesine katkıda bulunabilirsiniz!4 Eylül 2021 23.59’a kadar başvurabilirsiniz!Değerli ELSA Türkiye üyeleri,


2020-2021 dönemi Seminer ve konferanslar (S&C) Ekibi başvuruları açılmıştır.


Seminerler ve Konferanslar alanı hukuk öğrencilerine ve farklı ülke ve yasal sistemlerden gelen genç hukukçulara, genellikle üniversite müfredatlarında ele alınmayan farklı hukuki konuları tartışma ve öğrenme imkanı tanır. Hukukçuların çalışma ve eğitimlerini destekleme aracı olarak, Avrupa'nın her yerinden ELSA grupları çok çeşitli eğitim etkinlikleri düzenler ve ülkelerin daha iyi yasal, kültürel ve sosyal etkileşimlerde bulunmasına katkı sağlar.


Bir S&C etkinliğinin amacı, öğrencilere olumlu bir öğrenme deneyimi kazandırmak, yeni sosyal ve kültürel ortamlarla tanıştırmak ve onları geleceğin akademisyenleri olarak alacakları sorumluluklara hazırlamaktır.4 Eylül 2021 23.59’a kadar başvurabilirsiniz!


Değerli ELSA Türkiye üyeleri,


2020-2021 dönemi Stajyer Öğrenci Değişim Programı (STEP) Ekibi başvuruları açılmıştır.


ELSA'nın en eski projesi olan STEP, dernek üyelerine dünyanın birçok ülkesinde deneyimi ve popülerliği ile ünlü olan kurumlarda staj yapma avantajı sağlamaktadır. STEP takımı olarak Türkiye'deki potansiyel hukuk bürolarını, üniversiteleri, STK'ları uluslararası portalın bir parçası yaparak Avrupa’nın dört bir yanından stajyerleri ağırlıyoruz.

ELSA Türkiye'nin STEP takımının bir parçası olarak projeye ulusal düzeyde katkı sunmak, aynı zamanda ELSA CV'nize eşsiz deneyim katmak istiyorsanız direktör olma şansını kaçırmamalısınız!4 Eylül 2021 23.59’a kadar başvurabilirsiniz!186 görüntüleme

Comments


bottom of page